Jego wysokość kot norweski leśny

Kot norweski leśny uwielbia wspinać się i obserwować otaczający świat z wysokości. Stąd, wraz z pojawieniem się norwegów, w naszym domu zagościły drapaki. Wyższe, niższe, ale wszystkie wyposażone w wygodne legowiska na różnych wysokościach i wysokie słupy oplecione sizalową liną, które idealnie sprawdzają się w roli kociej manikiurzystki i pedikiurzystki. Jest to idealny sposób na wyeliminowanie drapania przez koty ulubionych mebli, czy też dywanów.

Jedną z cech charakterystycznych kotów norweskich są dłuższe tylne łapy, dzięki temu są jednymi z nielicznych kotów, które potrafią schodzić (np. z drzewa lub drapaka) głową w dół. Zakup solidnego, stabilnego drapak jest inwestycją na lata, my polecamy drapaki Rufi, u nas się sprawdzają i wytrzymują stałe użytkowanie przez rozbrykane, dość ciężkie i skoczne koty.

Budując dom kotów norweskich leśnych nawet nie było w naszych życiowych planach, jednak koncepcja widocznych belek konstrukcyjnych bardzo nam przypadła do gustu. Po latach okazało się, że naszym kotom również. Codziennie odbywają się szalone gonitwy na wysokości blisko trzech metrów. Belki te sprawdzają się także w roli ulubionego legowiska, jakkolwiek nieprawdopodobnie to brzmi… Od czasu do czasu Anatol potrzebuje podnieść sobie poziom adrenaliny i wykonuje pionowy – zamierzony oczywiście – lot z belki na sofę! Widok puszystej kulki spadającej z rozwianym włosem jest niezapomniany.

Drapaki.pl - sklep internetowy z drapakami